Skip to navigation Skip to content Skip to footer

WESLEYAN INTRAMURAL Basketball - B League

Schedule is still in progress.

B League Basketball 2018-19

All games played on near court, except *** on far court

11/18 1:00 #1 Housekeeping 38 #2 The Calves 47
*** 1:00 #3 Big Erns 47 #4 Big Baller Club 30
  2:00 #5 Hot Sauce 31 #6 Lamar Odom 33
***  2:00 #7 Netflix & Chill 43 #8 Demi's Flaming Spoons 34
  3:00 #9 SKR! 44 #10 Men's Varsity Curling 50
  4:00 #13 WESU Warriors 64 #14 The Supreme Team 42
  5:00 #11 Bagels & Blocks 29 #12 The Hanover Hummus 30
12/2 1:00 #2 The Calves 40 #14 The Supreme Team 25
*** 1:00 #4 Big Baller Club Lbf #13 WESU Warriors W
  2:00 #5 Hot Sauce 50 #12 The Hanover Hummus 37
***  2:00 #6 Lamar Odom 50 #11 Bagels & Blocks 28
  3:00 #7 Netflix & Chill 44 #10 Men's Varsity Curling 46
  4:00 #8 Demi's Flaming Spoons Lbf #9 SKR! W
  5:00 #1 Housekeeping 37 #3 Big Erns 40
12/9 1:00 #3 Big Erns 74 #9 SKR! 22
*** 1:00 #5 Hot Sauce W #14 The Supreme Team Lbf
  2:00 #6 Lamar Odom 56 #12 The Hanover Hummus 35
***  2:00 #7 Netflix & Chill 53 #11 Bagels & Blocks 20
  3:00 #8 Demi's Flaming Spoons 42 #10 Men's Varsity Curling 74
  4:00 #1 Housekeeping W #4 Big Baller Club Lbf
  5:00 #2 The Calves 52 #13 WESU Warriors 43
1/27 1:00 #4 Big Baller Club vs #9 SKR!  
*** 1:00 #1 Housekeeping vs #5 Hot Sauce  
  2:00 #6 Lamar Odom vs #14 The Supreme Team  
***  2:00 #2 The Calves vs #12 The Hanover Hummus  
  3:00 #8 Demi's Flaming Spoons vs #11 Bagels & Blocks  
  4:00 #10 Men's Varsity Curling vs #13 WESU Warriors  
  5:00 #3 Big Erns vs #7 Netflix & Chill  
2/3 1:00 #5 Hot Sauce vs #9 SKR!  
*** 1:00 #1 Housekeeping vs #6 Lamar Odom  
  2:00 #7 Netflix & Chill vs #14 The Supreme Team  
***  2:00 #8 Demi's Flaming Spoons vs #13 WESU Warriors  
  3:00 #3 Big Erns vs #10 Men's Varsity Curling  
  4:00 #2 The Calves vs #11 Bagels & Blocks  
  5:00  #4 Big Baller Club vs #12 The Hanover Hummus  
2/10 1:00
#6 Lamar Odom vs #9 SKR!  
 *** 1:00
#1 Housekeeping vs #7 Netflix & Chill  
  2:00
#8 Demi's Flaming Spoons vs #14 The Supreme Team  
***  2:00 #2 The Calves vs #10 Men's Varsity Curling  
  3:00 #4 Big Baller Club vs #11 Bagels & Blocks  
  4:00 #3 Big Erns vs #12 The Hanover Hummus  
  5:00 #5 Hot Sauce vs #13 WESU Warriors  
2/17 TBA Playoffs-Silloway Gym      
B League W L

1. Housekeeping
Gio Ortiz

1 2

2. The Calves
Elias Benda

3 0

3. Big Erns
Rafael Goldstein

3 0

4. Big Baller Club
Sherwin Yu

0 3

5. Hot Sauce
Ben McDonald

2 1

6. Lamar Odom Basketball Association
Ben Schneier

3

0

7. Netflix & Chill
Sage Marshall

2

1

8. Demi's Flaming Spoons
Mingma Sherpa

1

2

9. SKR!
Yansong Ran

1 2

10. Men's Varsity Curling
Christian Quinones

3 0

11. Bagels & Blocks
Matt Muldowney

0 3

12. The Hanover Hummus
Brendan Joyce

1 2

13. WESU Warriors
Kenny Chiu

2 1

14. The Supreme Team
Ishan Modi

0 3